František Topič – Fabini Pavel – 15×21 cm

Příběh nakladatele a obchodníka s uměním. Kniha o Františku Topiči (1858-1941) uzavírá ediční řadu, která mapuje historii a... více informací »
František Topič - Fabini Pavel - 15x21 cm
Značka: Sevt
230 Kč
Ověřit dostupnost
Příběh nakladatele a obchodníka s uměním. Kniha o Františku Topiči (1858-1941) uzavírá ediční řadu, která mapuje historii a...

Příběh nakladatele a obchodníka s uměním. Kniha o Františku Topiči (1858-1941) uzavírá ediční řadu, která mapuje historii a výstavní činnost Topičova domu a salonu, nejstarší soukromé galerie v Praze. Zároveň se jedná také o první monografické dílo věnující se osobě Františka Topiče, který započal v polovině 80. let 19. století na dnešní Národní třídě svou nakladatelskou a později také galerijní činnost. František Topič byl znám svou vlasteneckou veřejnou aktivitou, která se nejvíce odrážela právě v jeho podnikatelské činnosti – vydáváním české literatury, podporou českých literátů a následně také českých výtvarných umělců. Publikace klade velký důraz na osobnost Františka Topiče, na jeho rodinný původ, společenské vazby, filosofická východiska pro jeho činnost, ale také na jeho podnikatelskou činorodost, se kterou sklízel úspěchy přes 40 let. Zvláštní pozornost je pak věnována jeho zájmu o výtvarné umění, ztělesněném v pořádání výstav a obchodu s uměním, nikoli však primárně s vidinou finančního zisku, ale zejména za účelem kulturního vzdělání veřejnosti a povzbuzení sebedůvěry české společnosti. Největším přínosem tohoto textu je zpracování dosud nepublikovaných archiválií, které umožnily nahlédnout na osobu významného nakladatele, knihkupce a obchodníka s uměním v širokém kontextu.

Velmi oblíbený produkt František Topič - Fabini Pavel - 15x21 cm od výrobce Sevt jednoduše najdete u nás nyní za výprodejovou cenu! Nyní za akční cenu 230 Kč.