vytvarne-potreby-ao.cz

Hodiny v Paříži – Jeden den ve městě světel. Jedna noc hledání ztraceného času – George Alex

Zlevněný produkt Hodiny v Paříži - Jeden den ve městě světel. Jedna noc hledání ztraceného času - George Alex od odblíbeného výrobce Sevt snadno můžete pořídit teď se slevou. Nyní pořídíte jen za 299 Kč.
EAN: 9788076251694
Hodiny v Paříži - Jeden den ve městě světel. Jedna noc hledání ztraceného času - George Alex
Ověřit dostupnost
Značka: Sevt
299
Popis produktu

Meziválečná Paříž je tavicím kotlem geniality, překypujícím spisovateli, výtvarníky i hudebníky. Jen pár let poté, co Marcel Proust dokončil svůj magnum opus Hledání ztraceného času, sepisuje Ernest Hemingway ve spartánsky zařízené pracovně svůj první román, surrealista André Breton deklaruje Pabla Picassa „jedním z nás“ a město nad Seinou padá k nohám exotické krásce Josephine Bakerové… a z nočních klubů se až do úsvitu linou bouřlivé jazzové melodie.

Uprostřed oslnivé tvořivosti nejslavnějších obyvatel města se však pohybuje ještě někdo. Bývalá služebná Camille, arménský uprchlík Souren, nešťastně zamilovaný umělec Guillaume a osamělý novinář Jean-Paul – čtyři obyčejní lidé poznamenaní brutalitou války a ztracení ve světě oslavujícím život. Čtyři obyčejní lidé poznamenaní osudem stejně neobyčejným jako je město, jehož ulicemi zoufale bloudí.

Jejich cesty se mají jednoho dne nečekaně protnout v divokém kabaretu na Montmartru. Najde ale každý to, co hledá?

Vychází s podporou Ministerstva kultury.