vytvarne-potreby-ao.cz

Kim Čong-il uvádí – Pravdivý příběh o uneseném filmaři, jeho dvorní herečce a o cestě mladého diktátora k moci – 15×21 cm, Sleva 13%

Diskontní kus Kim Čong-il uvádí - Pravdivý příběh o uneseném filmaři, jeho dvorní herečce a o cestě mladého diktátora k moci - 15x21 cm, Sleva 13% originál od výrobce ARGO můžete sehnat teď skutečně výhodně. Teď v akci 329 Kč.
EAN: 9788025715833
Kim Čong-il uvádí - Pravdivý příběh o uneseném filmaři
Ověřit dostupnost
Značka: ARGO
329

Paul Fischer. Kim Čong-Il uvádí… je rekonstrukcí skutečného případu z roku 1978, kdy severokorejský prominent nechal unést dvě hvězdy jihokorejské kinematografie, aby pro něj vybudovali základy filmového průmyslu. Kim Čong-il, syn zakladatele Severní Koreje Kim Ir-sena, byl filmový nadšenec a fanatický obdivovatel americké a japonské kinematografie. V izolovaném státě, kde zastával už tehdy vysoké státnické funkce, mu jeho oblíbená zábava scházela, a navíc potřeboval film jako prostředek k nabytí ještě větší moci. Severní Korea však neměla žádné vzdělané tvůrce, a tak se aparátčík rozhodl, že je unese od jižních sousedů. Režisér Šin Sang Ok a herečka Čoi Eun He, bývalí manželé, se na osm let ocitli v tvůrčím zajetí, kdy pro tuhý totalitní režim natáčeli jeden snímek za druhým. Puritánská komunistická morálka je dokonce donutila znovu uzavřít manželství. Jejich vysvobození a návrat do Jižní Koreje pak pro změnu zrežírovala CIA. Paul Fischer se přes své mládí řadí mezi nejaktivnější a nejvýraznější britské filmové producenty posledních let. Studoval v USA a doma v Anglii si pak založil prosukční společnost Ten Cent Adventures, která stojí za řadou oceňopvaných krátkých a dokumentárních filmů.