vytvarne-potreby-ao.cz

Mladí ekonomové (o) Václavu Klausovi – Festschrift k 75. narozeninám – kolektiv autorů

Akční kus Mladí ekonomové (o) Václavu Klausovi - Festschrift k 75. narozeninám - kolektiv autorů od společnosti Sevt pořídíte u nás téměř zdarma! Právě lze objednat jen za 165 Kč.
EAN: 9788075420152
Mladí ekonomové (o) Václavu Klausovi - Festschrift k 75. narozeninám - kolektiv autorů
Ověřit dostupnost
Značka: Sevt
165
Popis produktu

Institut Václava Klause přináší mimořádnou publikaci – Mladí ekonomové (o) Václavu Klausovi, s podtitulem Festschrift k 75. narozeninám. Kniha je, jak již název napovídá, sborníkem textů mladých českých ekonomů – studentů prof. Václava Klause – k jeho významnému životnímu jubileu.

Všichni autoři se ve svých příspěvcích snaží originálním způsobem pracovat s tradičními „klausovskými“ tématy a jejich optikou popisovat některé aktuální společenské jevy.

Tato publikace je navíc zcela unikátní tím, že mimo (očekávaného) ekonomického rozměru je ve všech textech odhalena také osobní rovina vztahu jednotlivých autorů k prof. Václavu Klausovi, tedy ke svému učiteli, který ovlivnil a formoval jejich ekonomické myšlení.

V knize se dočtete, co naši mladí ekonomové napsali o české transformaci a vlastnických právech, o využití ekonomie v zahraniční politice, o úpadku ekonomické svobody v EU, o snahách o zrušení peněžní hotovosti, o aktuální měnové politice, nebo o globálním oteplování či veřejných financích.