Pařížská manželka – McLain Paula

Tento žádaný kus Pařížská manželka - McLain Paula s osvědčenou značkou Metafora s.r.o. jednoduše seženete tady teď ve výprodejové akci. Nabídka od 349 Kč. EAN: 80936
Pařížská manželka - McLain Paula
349 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

Jmenovala se Hadley, její muž Ernest. Příjmení: Hemingway. Úžasná kniha o Hadley a Ernestovi Hemingway Pařížská manželka napsala Paula McLain.

Dychtivost počínající lásky, proplétání citů a vztahů i bolest nečekaného, leč nevyhnutelného rozchodu, to všechno se vine příběhem manželství Hadley Richardsonové s Ernestem Hemingwayem.

Na počátku je to jen mladík se sžíravou touhou uchopit mnohotvárnost světa a přetavit ji do slov, trpící děsivými nočními můrami z války a mučivou nejistotou. Poválečná Paříž je uvítá svými kavárničkami, uměleckými salony a nekonečnými večírky. Ernestovo ego trpí nedostatkem uznání, ale přesto hltá život naplno, fascinován jím stejně jako smrtí – na stránkách svých děl i v krvavé býčí aréně, kam se vrací, i když už se mu všechno hroutí pod rukama. Jejich divoká, bytostná láska jako by strávila sama sebe a dospěla k hořkému, přesto však osvobozujícímu konci.

„‘Přeji si, abych byl zemřel dřív, než jsem miloval někoho jiného než ji‘,“ napsal Hemingway o své Hadley. Stejná hořkosladká touha prostupuje i románem.