vytvarne-potreby-ao.cz

Volavčí sítě – Po stopách třetího odboje – Navara Luděk, Kasáček Miroslav, – 16,5×23

Vynikající produkt Volavčí sítě - Po stopách třetího odboje - Navara Luděk, Kasáček Miroslav, - 16,5x23 od společnosti Sevt můžete pořídit zde teď za výprodejovou cenu. Právě teď jen za 329 Kč.
EAN: 9788072946631
Volavčí sítě - Po stopách třetího odboje - Navara Luděk
Ověřit dostupnost
Značka: Sevt
329
Popis produktu

V0195705
Černobílá fotografie lidské lebky je vystavena za výkladem v Tišnově u Brna. Lebka má v čele díru. Průstřel. Není to zrovna pěkný pohled. Píše se rok 1951. Fotografie má všem ukazovat, jak krutí jsou ti, kteří se rozhodli zapojit do protikomunistického odboje. Neváhají sáhnout po zbrani a obětovat lidský život!

Jaký byl ale skutečný příběh, který skončil popravou dvou nešťastných studentů z Tišnova — Vlastimila Železného a Aloise Pokorného? A jak vlastně vypadala jejich odbojová skupina JAN a vůbec odboj v okolním kraji?

Kniha autorské dvojice Luděk Navara a Miroslav Kasáček se pokouší rozplést pozadí této smutné události — ukazuje se, že s tragédií je spojena celá řada dalších příběhů i konkrétních osudů těch, kteří měli odvahu postavit se na odpor se zbraní v ruce.

Autoři vycházejí z původních dobových pramenů i vzpomínek pamětníků a řada dokumentů bude zveřejněna vůbec poprvé. Stejně jako v předchozí knize Příběhy třetího odboje doplňují vyprávění celou řadou autentických fotografií a archiválií.