vytvarne-potreby-ao.cz

Všecky krásy dřeva – Patřičný Martin

Tento neodolatelný výrobek Všecky krásy dřeva - Patřičný Martin od známé značky Sevt pořídíte u nás opravdu výhodně! Nyní lze objednat jen za 369 Kč.
EAN: 9788024751153
Všecky krásy dřeva - Patřičný Martin
Ověřit dostupnost
Značka: Sevt
369
Popis produktu

Dřevo není jen obyčejný materiál ke stavění nebo topení. Dřevo je krásné. Na pohled, na pohmat, na přivonění. A všech těchto neobyčejností si všímá půvabná, bohatě ilustrovaná kniha o dřevu, stromech i lidech kolem nich, kniha s názvem Všecky krásy dřeva. Mimochodem, jde o dvojitou parafrázi – původní slova jsou z árie Kecala v Prodané nevěstě a použil je také básník Jaroslav Seifert jako název své jediné prozaické knihy.
První kapitola se zabývá životem stromu, jeho bojem s okolím i kouzly, která v živém dřevě vytváří příroda. Druhá ukazuje, jak strom žije dál v dřevěných věcech a jak tyto věci vznikají. Ve třetí kapitole pak v humorných vyprávěních autora dřevěné věci – staré i dnešní, zdánlivě známé a běžné – ožívají. Autor si v této knize nekladl za cíl předložit čtenářům vědeckou práci či příručku, ale vážně nevážný pohled na „všecky krásy dřeva“.