vytvarne-potreby-ao.cz

Vzkaz v láhvi – Adler-Olsen Jussi – 14×21

Neodolatelný výrobek Vzkaz v láhvi - Adler-Olsen Jussi - 14x21 s osvědčenou značkou Sevt snadno najdete na našich stránkách se slevou! Nabídky od 339 Kč.
EAN: 9788072946907
Vzkaz v láhvi - Adler-Olsen Jussi - 14x21
Ověřit dostupnost
Značka: Sevt
339

Třetí případ komisaře Carla Morcka. Na policejní stanici ve Wicku, v zapadlém koutě Skotska, stojí už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC — a že je to napsáno krví.
Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z oddělení Q, jež se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl Morck a jeho asistent Asad se ponoří do hrůzného případu sekt a ztracených sourozenců, jejichž rodiče nikdy zmizení svých dětí nenahlásili. Proč? Náhle zjistí, že čas se krátí…

Vzkaz v láhvi získal Cenu Haralda Mogensena, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno významné literární ocenění Glass Key za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesbo, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.