Ženy ve třetí říši – Roland Paul

Po konci výmarské republiky nacisté jasně hlásali snahu maskulinizovat život v Německu. Ženy se měly stát věrnými manželkami v... více informací »
Ženy ve třetí říši - Roland Paul
Značka: Sevt
259 Kč
Ověřit dostupnost
Po konci výmarské republiky nacisté jasně hlásali snahu maskulinizovat život v Německu. Ženy se měly stát věrnými manželkami v...

Po konci výmarské republiky nacisté jasně hlásali snahu maskulinizovat život v Německu. Ženy se měly stát věrnými manželkami v domácnosti a rodit další árijské bojovníky. Přesto se mnohé z nich aktivně zapojily do politického života a dále šířily a propagovaly Hitlerovy myšlenky a zastávaly i další důležité posty. Do roku 1944 tvořily ženy podstatnou část zaměstnanců gestapa, v koncentračních táborech sloužilo mnoho dozorkyň, které krutostí často překonávaly i své mužské kolegy, a část zdravotních sester se zapojila do programu eutanázie těch občanů, kteří nevyhovovali požadavkům árijské dokonalosti. A jestliže zmíníme důležité postavy třetí říše, nesmíme zapomínat na manželky a milenky nacistických pohlavárů, jež často hrály významnější roli, než se na první pohled zdá.

Tento velmi žádaný kus Ženy ve třetí říši - Roland Paul od populárního výrobce Sevt jednoduše můžete získat právě zde ve výprodejové akci! Právě lze objednat jen za 259 Kč.