Žijící Buddha / Living Buddha – Sedmnácté zrození Karmapy v Tibetu – DVD – Kuby Clemens


199 Kč

Značka/Výrobce: Sevt
Tento exkluzivní produkt Žijící Buddha / Living Buddha - Sedmnácté zrození Karmapy v Tibetu - DVD - Kuby Clemens od kvalitní značky Sevt snadno můžete najít tady a teď v akci! Akční ceny již od 199 Kč
Popis produktu

Film Žijící Buddha (Living Buddha) je úchvatný snímek a zároveň výjimečný historický dokument, který Clemens Kuby natáčel v letech 1986 až 1992. Je věnován současnému převtělenci v nejdelší reinkarnační linii Tibetu — karmapovi. V žádné jiné kultuře nic obdobného neexistuje. I když je víra ve znovuzrození rozšířena v mnoha náboženstvích, chybí v nich ekvivalent historické tradice i buddhistického pojetí principu reinkarnace a dharmy — zákona skutečnosti.
Jeho Svatost karmapa je považován za nejdéle vědomě se zrozujícího lamu, tulkua, označovaného jako živoucí, živý nebo žijící Buddha. Je duchovní hlavou linie jedné ze škol tibetského buddhismu zvané Karma Kagjü. Clemens Kuby v tomto ohromujícím snímku – jehož vznik popisuje stejnojmenná kniha – ukazuje také historické, politické, náboženské a spirituální pozadí, které ozřejmuje a vysvětluje mnohovrstvý význam sedmnácté inkarnace karmapy — „toho, který vykonává buddhovské činy“.

Originální jazyk: německy, anglicky
Titulky: česky
Čas 108 minut