vytvarne-potreby-ao.cz

Co kdyby? Vážné vědecké odpovědí na absurdní hypotetické otázky – Munroe Randall

Tento levný produkt Co kdyby? Vážné vědecké odpovědí na absurdní hypotetické otázky - Munroe Randall značky Sevt snadno naleznete tady a teď právě opravdu výhodně. Právě teď jen za 449 Kč.
EAN: 9788072525393
Co kdyby? Vážné vědecké odpovědí na absurdní hypotetické otázky - Munroe Randall
Ověřit dostupnost
Značka: Sevt
449
Popis produktu

Tato kniha od tvůrce veleoblíbeného webového komiksu xkcd vám nabízí překvapivé odpovědi na důležité otázky, na které vás nejspíš nikdy ani nenapadlo se zeptat.

Miliony lidí každý týden navštěvují web xkcd.com, aby si mohly přečíst kultovní webový komiks Randalla Munroea. Jeho obrázky s hůlkovými panáčky pojednávající o vědě, technice, jazycích a lásce si už našly spousty oddaných fanoušků, a stejně tak jsou oblíbené i jeho výzkumem podložené odpovědi na ty nejpodivnější otázky čtenářů. Dotazy, které dostává, mají široký záběr od těch jednoduše podivných až po ty naprosto ďábelské:
• Co kdybych si šel zaplavat do bazénu, kde se skladuje vyhořelé jaderné palivo?
• Dal by se postavit batoh podobný tomu raketovému, ale poháněný pálícími samopaly?
• Co kdyby New York zasáhlo zemětřesení o síle 15 stupňů Richterovy stupnice?
• Co kdyby někomu najednou zmizela DNA?

V honbě za odpovědí Randall vesele provádí počítačové simulace, prohrabává se horami odtajněných vojenských zpráv, konzultuje s obsluhou jaderných reaktorů, stopuje scény z Hvězdných válek, volá své matce a googlí některá opravdu děsivá zvířata. Výsledkem jsou komické perly, které precizně a zároveň zábavně vysvětlují všechno možné, od pravděpodobnosti, že se setkáte se svým dokonalým protějškem, až po nesčetně děsivých způsobů, jakými byste mohli zemřít, kdybyste se rozhodli sestavit si kompletní periodickou tabulku ze skutečných prvků.

Tato kniha obsahuje výběr nejoblíbenějších odpovědí z blogu What If?, spousta otázek (51 procent!) je ale nová a poprvé zodpovězená až zde. Co kdyby? je informační hostinou pro fanoušky xkcd a všechny, kdo rádi hloubají nad tím, co by mohlo být