vytvarne-potreby-ao.cz

Diabetes typu MODY – Diagnostika a léčba u dospělých pacientů – Urbanová Jana, Brunerová Ludmila, Brož Jan

Nejprodávanější produkt Diabetes typu MODY - Diagnostika a léčba u dospělých pacientů - Urbanová Jana, Brunerová Ludmila, Brož Jan originál od značky Sevt snadno získáte právě teď se slevou! Akční ceny od 195 Kč.
EAN: 9788073456276
Diabetes typu MODY - Diagnostika a léčba u dospělých pacientů - Urbanová Jana
Ověřit dostupnost
Značka: Sevt
195

Pacienti s diabetem typu MODY (Maturity-Onset Diabetes of the Young) byli ještě donedávna spíše opomíjenou skupinou diabetiků, rozptýlenou bez správné diagnózy mezi pacienty s běžnějšími typy diabetu. Až širší dostupnost genetického vyšetření a zjištění, že frekvence monogenního diabetu v populaci je významně vyšší, než se původně předpokládalo, společně s odhalením některých specifik jeho léčby, zvýšilo zájem o jeho správnou diagnostiku.
Avšak i přes rostoucí povědomí lékařů o MODY jako o samostatném a relativně častém podtypu diabetes mellitus, až 90 % pacientů s MODY zůstává stále neodhalených, a po dlouhou řadu let nesprávně zařazených a léčených nejčastěji pod diagnózou diabetu 1. či 2. typu. Ke správné klasifikaci dochází o mnoho let později (v průměru až o 13 let). Lze se však domnívat, že v řadě případů jedinci s MODY zůstanou skryti pod nálepkou jiného typu diabetu trvale. Přitom rozpoznání MODY představuje pro pacienty značný přínos, jelikož zásadně mění pohled na prognózu nemocného a především často umožňuje změnit dosavadní způsob vedení léčby diabetu.