vytvarne-potreby-ao.cz

Jdi! – Vzpomínky legionáře Otakara Husáka I. – Husák Otakar

Tento velmi žádaný kus Jdi! - Vzpomínky legionáře Otakara Husáka I. - Husák Otakar značky Sevt snadno naleznete u nás nyní ve výprodejové akci! Teď za akční cenu 299 Kč.
EAN: 9788075570659
Jdi! - Vzpomínky legionáře Otakara Husáka I. - Husák Otakar
Ověřit dostupnost
Značka: Sevt
299

První díl rozsáhlých pamětí československého legionáře, působícího za války v Rusku a ve Francii a později přednosty Vojenské kanceláře presidenta republiky a ministra národní obrany, generála Otakara Husáka, zachycuje jeho mladí a dospívání, dobu studií a první zahraniční zkušenosti.
Když vypukla 1. světová válka, pracoval v tehdy ruské Varšavě a jako vlastenec stál u vzniku legendární České družiny. Čtenář se tak seznámí s jejím formováním, prvními bojovými operacemi a životem na frontě. Autor knihy poté pracoval v týlu a přibližuje tak i politické boje o charakter České družiny.
Následuje návrat do pole, památná bitva u Zborova, na jejímž plánování se podílel, ale před vlastním útokem byl zraněn výbuchem dělostřeleckého granátu, a nakonec přesun v čele vybraných čs. legionářů z Ruska k rodícím se jednotkám ve Francii, čímž končí první díl těchto mimořádných vzpomínek.