Kolej Today – Doležalová Martina

Povídkový soubor Kolej Today, jehož název utváří aluzi ke kultovní písni Michala Prokopa Kolej Yesterday, obsahuje 18 povídek... více informací »
Kolej Today - Doležalová Martina
Značka: Sevt
249 Kč
Ověřit dostupnost
Povídkový soubor Kolej Today, jehož název utváří aluzi ke kultovní písni Michala Prokopa Kolej Yesterday, obsahuje 18 povídek...

Povídkový soubor Kolej Today, jehož název utváří aluzi ke kultovní písni Michala Prokopa Kolej Yesterday, obsahuje 18 povídek zejména z pražského studentského prostředí, ve kterých se více či méně náhodně potkávají studenti, učitelé, řidiči, právníci, lékaři a jiní, aby společně vyprávěli příběhy ze života takového, jaký je, bez příkras a bez okolků.

Jednotlivé povídky spojuje postava Veroniky, bilingvní studentky z Francie, která se narodila české spisovatelce a francouzskému organistovi a po letech strávených na poklidném jihofrancouzském venkově se rozhodla odejít do metropole v srdci Evropy, aby poznala kořeny své matky.

Veronika povídky od svých známých a přátel sbírá, některé vytváří a jiné přetváří, takže lze knihu, kterou držíte v ruce, na jisté rovině považovat za její dílo, ve kterém chce poukázat na některé z problémů dnešní doby: psychické nemoci, vachrlatost partnerských vztahů, rozvodovost a její následky, násilí, všeobecnou lhostejnost, povrchnost pojetí integrace jedinců s postižením a v neposlední řadě zmatenost vnímavějších a citlivějších mladých lidí, která může vést ke hledání pravého štěstí nebo záměrné sebedestrukci.

Tento kvalitní produkt Kolej Today - Doležalová Martina od známé společnosti Sevt jednoduše seženete u nás v akci! Nabídka již od 249 Kč.