vytvarne-potreby-ao.cz

Kulturní vzorce – Benedictová Ruth

Unikátní a oblíbený kus Kulturní vzorce - Benedictová Ruth originál od značky Sevt jednoduše můžete sehnat na našich stránkách nyní za výprodejovou cenu! Teď za akční cenu 369 Kč.
EAN: 9788026214465
Kulturní vzorce - Benedictová Ruth
Ověřit dostupnost
Značka: Sevt
369

Kniha Kulturní vzorce patří k nejznámějších klasickým dílům kulturní antropologie. Je zároveň teoretickým základem pro pochopení kulturního relativismu. K tomu autorka vybírá tři extrémní příklady kultur – pueblanský kmen Zuňiů z Nového Mexika, obyvatele ostrova Dobu poblíž Nové Guineje a západokanadské indiány Kwakiutly. Na jejich příkladech se snaží ukázat, že každá kultura má své morální a estetické prvky, jimž můžeme porozumět pouze tehdy, když budeme na kulturu nahlížet jako na celek a z hlediska jí samé. Každá kultura je zároveň autorkou vylíčena tak mistrně, že kniha je poutavou četbou i pro naprosté laiky.
Ruth Benedict (1887–1948) byla americká kulturní antropoložka, představitelka kulturního relativismu. Její přístupný a popularizační způsob psaní přispěl k tomu, že se v 60. letech stala téměř kultovní autorkou různých studentských hnutí. Česky vyšla i její kniha Chryzantéma a meč (2013).