Žena v bílém – 2 CD – Collins Wilkie

Napínavý příběh z viktoriánské Anglie ANGLICKÝ ROMANOPISEC WILKIE COLLINS bývá literárními kritiky označován spolu s E. A.... více informací »
Žena v bílém - 2 CD - Collins Wilkie
Značka: Sevt
299 Kč
Ověřit dostupnost
Napínavý příběh z viktoriánské Anglie ANGLICKÝ ROMANOPISEC WILKIE COLLINS bývá literárními kritiky označován spolu s E. A....

Napínavý příběh z viktoriánské Anglie

ANGLICKÝ ROMANOPISEC WILKIE COLLINS bývá literárními kritiky označován spolu s E. A. Poem a Emilem Gaboriauem za zakladatele žánru detektivního románu. Jeho nejznámější román Měsíční kámen prohlásil básník T. S. Eliot za nejlepší detektivku všech dob. A v tom názoru ho podpořili i jiní. Jisté je, že Collins sám ani netušil, že nějaké detektivky píše. Ve své době patřil k vyhledávaným a velmi populárním autorům tzv. senzačního románu vyrůstajícího z tradic realismu a okořeněného výběrem kriminálních událostí ze současnosti a nevázanou společenskou kritikou.
Román Žena v bílém předcházel Měsíčnímu kameni a žánrově patří spíše k příběhům s tajemstvím, než by byl plnokrevnou detektivkou. Přesto detektivní zápletku nepostrádá. Mimo ní tu najdeme prvky romantické a hororové.
Složitý děj nás zavádí do viktoriánské Anglie. Jednak ho tvoří milostný příběh bohaté dívky Laury a mladého učitele kreslení Waltera, základní osou je však zápletka, v níž hraje hlavní roli neuvěřitelná podoba Laury s chudou dívkou Annou. Na záhadu jejich nepochopitelné podoby se nabaluje série dalších nejasností. Zatímco vycházejí najevo staré zločiny, během příběhu dochází k řadě nových a postupně se objevují a rozkrývají stále nové a nové záhady.
Collins byl literárním novátorem a román vystavěl metodou výpovědí několika lidí, jejichž svědectví napínavě osvětlují příběh odlišnými pohledy na realitu danými charakterem vypravěče. V roce 1978 zkušená rozhlasová scenáristka Helena Šoltészová román zdramatizovala pro rozhlas. Nahrávka hostující režisérky Lídy Engelové, která v té době působila v dlouholetém angažmá v Plzni, nejen dobře zprostředkovala tajemnou atmosféru příběhu, ale navíc navždy zachytila hlasy tehdejších hvězd plzeňského divadla.

účinkují: Pavel Pavlovský, Monika Švábová, Věra Vlčková, Václav Neužil, Vanda Švarcová
Délka: 1 hod. 42 min. 04 sek.

Žádaný produkt Žena v bílém - 2 CD - Collins Wilkie originál od výrobce Sevt snadno získáte zrovna téměř zdarma. Cena již od 299 Kč.